Stopy stopy stopy, ech!

Najnowsze posty
Masz jakieś pytania?

Jeśli nie wiesz jaki masaż będzie dla Ciebie najlepszy lub masz inne pytania, skontaktuj się ze mną! Chętnie pomogę.

Stopy stopy stopy, ech!

Chciałabym zainteresować Was tematem związanym oczywiście z olejkami eterycznymi, ponieważ mój zachwyt nad nimi nie mija, wręcz przeciwnie – kwitnie 😉 – ale konkretnie dzisiaj, ich wpływowi na stan naszego ciała, a szczególnie stóp.

STOPY niosą nas przez całe życie, mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, stąd dbałość o nie wydaje się być naszym, hm…. obowiązkiem? Odpowiecie sobie sami po tym wpisie? Mam nadzieję!

Latem stopy czują się, lekko? Chcielibyśmy! Sprzyja temu możliwość chodzenia na boso! Po piasku, trawie… oprócz tego, że odpoczywają, masujemy je podłożem, z którym mają kontakt, schładza je powietrze, woda wakacyjna, ale również poprzez kontakt z ziemią ukorzeniamy się, wzmacniamy. Jest to również przestrzeń na to, aby poczuć wdzięczność dla Matki Ziemi, aby lepiej poczuć Siebie na Niej 😉

Co innego w czasie innych pór roku…

Z pewnością należy się naszym stopom wygodne obuwie. Najlepiej skórzane, w naszych klimacie taka właśnie otulina daje komfort naszym stopom. Skóra oddycha, stopa swobodnie pracuje, oczywiście pod warunkiem, kiedy nasze buty są wystarczająco miękkie, współpracujące z podłożem i samą stopą rzecz jasna.

Co ważne! Na naszych stopach jest mnóstwo punktów refleksologicznych i zakończeń nerwowych, stąd możliwość działania przynoszącego korzyści dla całego organizmu i przynoszącego głęboki relaks, kiedy naszymi stopami zajmuje się refleksoterapeuta 🙂 Poprzez specjalny masaż cały organizm otrzymuje stymulację do działania dokładnie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. Refleksoterapeutyczne sesje przywracają równowagę, oczyszczają, dodają siły, relaksują na naprawdę głębokim poziomie. I… jeśli taki masaż połączony jest dodatkowo z olejkami aromaterapeutycznymi wysokiej klasy, efekt może być spektakularny 🙂

W domowym zaciszu, kiedy nasze stopy i nogi są zmęczone fizycznie, możemy zapewnić im relaksującą kąpiel z olejkami, które odprężają, a nawet znoszą ból. Najlepiej sprawdzą się jałowiec, rozmaryn, majeranek i lawenda.

Jeśli temu fizycznemu zmęczeniu towarzyszy również wyczerpanie psychiczne, podniosą nas i ukoją olejki geraniowy, petitgrain, bergamotowy, z trawy cytrynowej. Pomagają one również w stanach smutku, niechęci do działania.

Jeśli zmęczeniu stóp towarzyszą obrzęki, możemy wspomóc się olejkami z kopru włoskiego, cyprysowym, miętowym – szczególnie latem. Można sięgnąć po jeden olejek, wspaniałą mieszankę doTerra AromaTouch, która zawiera : cyprys, miętę pieprzową, liść majeranku, liść bazylii, skórkę grapefruitową, lawendę. Działanie tego olejku ukoi i zmysły i ciało 🙂 Bardzo polecam!

Jeśli zaś nasze stopy zmęczone są fizycznie, towarzyszy im napięcie i otarcia naskórka, co może się zdarzyć osobom zajmującym się intensywnie sportem, tańcem, lawenda jest wspaniałym remedium, a bólowe stany zniesie i ukoi Deep Blue, w postaci maści lub olejku.

W przypadku skurczów, możemy sięgnąć po olejek lawendowy, z czarnego pieprzu, majerankowy, hyzopowy, jako kurację wspomagającą oczywiście.

A kiedy nasze stopy zbyt intensywnie pocą się, ulgę przyniesie cyprys, szałwia, drzewko herbaciane. Cyprys jest również świetnym wspomagaczem na problemy związane z rozszerzonymi naczynkami i żylakami. Można połączyć go z bazowym kremem/ olejkiem do masażu i jeśli nie ma przeciwwskazań medycznej natury, delikatnie można masować, głaskać miejsca wymagające wsparcia.

Zdarza się najczęściej u kobiet i u osób starszych, że stopy i dłonie cierpią z powodu zimna. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie olejek geraniowy, którego kropelka, dwie wystarczą, aby uzyskać efekt rozgrzewający 🙂 Można wspomóc się masażami z olejkami gorącymi, rozmarynowym, czarnym i różowym pieprzem.

Jak widać, możliwości jest sporo, pielęgnacja domowa i profesjonalna są do wykorzystania, wystarczy odrobina chęci i już stopy i ciało będą wdzięczne!

I zapraszam, zachęcam, namawiam na refleksoterapię 😊

 

 

 

 

Masaże